LABORATORIUM PRAWNICZE
Dlaczego takie badanie?
Nasz ośrodek bada prawo w kontekście innym niż dotychczas - jest ono siecią złożoną, pełną wewnętrznych powiązań. Nasza praca polega na wykorzystywaniu wewnętrznych i zewnętrznych powiązań w celu wskazywania potencjalnych kierunków naprawy regulacji. I to może okazać się przydatne dla przeprowadzania reform czy reagowania prawodawcy na problemy społeczne.
Wykorzystujemy w tym celu metody statystyki i gromadzone przez nas dane.
Promujemy data driven approach - opierając się o poprawnie i logicznie skonstruowane zbiory danych, możemy badać regulacje i orzecznictwo, wykrywać potencjalne problemy i konstruować scenariusze.
Synergia
Innowacyjność
Doskonałość
Dążymy do nieustannej doskonałości badawczej i naukowej. Twierdzimy, że doskonałość jest celem prawa tworzonego w imię postaw prospołecznych. Tak jak sztuka, bez doskonałych wzorców prawo jest niczym. Dlatego staramy się tworzyć takie rozwiązania, które
Doskonalimy stosowane przez nas metody badawcze, dobierając nowe rozwiązania. Przez cały czas zdobywamy wiedzę i aktualizujemy nasze dane.-
Prawo jest siecią złożoną, zdolną do konwergencji. W takiej sieci występuje wiele ośrodków decyzyjnych, jak również wiele podmiotów zdolnych do samoorganizacji. W związku z konwergencją systemów prawa stosujących czasem rozbieżne metody do wyprowadzenia wspólnych wniosków, staramy się o synergię metod badawczych. Dlatego łączymy nowe metody fizyki złożoności z metodami językowo-logicznymi, dzięki którym możemy skonstruować trwałe powiązania. Dążymy do tego, aby synergia fizyki złożoności z prawem mogła przyczynić się do nowych wniosków i rozwiązać problemy prawne.
Stosujemy takie rozwiązania, które wykraczają poza dotychczasowe metody badawcze. Cały czas poszukujemy nowych metod w oparciu o najnowsze osiągnięcia nauk fizycznych oraz prawnych i rozwiązań oraz udoskonalamy to, co okazało się skuteczne.
Stosujemy głównie metody fizyki sieci złożonych, których w nauce prawa nie stosował niemal nikt.
Rozbudowujemy stosowane metody fizyki złożoności o inne.
Uważamy w ślad za Pieterem Krugerem, że takie innowacje powinny prowadzić do przywództwa na rynku.
Dlatego tworzymy własne metody, własne rozwiązania. Wierzymy, że one pozwolą osiągnąć nam nasz cel.
Dlaczego laboratoria prawnicze?
Nasz projekt wiele czerpie z nauk przyrodniczych. Laboratorium Prawnicze bada, tak jak laboratorium fizyczne czy chemiczne, dane statystyczne, wyroki i regulacje prawne. Szukamy w badanych przez nas danych szerszych powiązań zbliżonych do sieci złożonej.
To, jaki kształt będzie ona miała, zależy w głównej mierze od tego, jak ścisłe powiązania wykryjemy.
Potem proponujemy nowe rozwiązania dla regulacji, aby je usprawnić.
E-mail: laboratorium@legal-lab.pl
laboratoriumprawnicze.legallab@gmail.com
Tel: 511448501
Facebook: Laboratorium Prawnicze Legal Lab
Twitter: AnastazjaDrapa1
Linkedin: Legal Lab Laboratorium Prawnicze